O projekte

Slovak Fashion Council, ktorý už viac ako 10 rokov rozvíja slovenský módny ekosystém, venuje svoju činnosť aj mapovaniu slovenskej módy. Fyzickým formátom tejto aktivity je Módna Mapa. Tá bola od roku 2017 vydávaná v papierovej forme, tento rok už je prístupná aj online.

Módna mapa od Slovak Fashion Council

Fashion Map.SK

Najkomplexnejší prehľad slovenskej módnej tvorby (online verzia)

Čo je to?

Fashion Map ->SK prináša unikátny zoznam prezentačných a predajných miest so slovenskou a lokálnou módou a dizajnom.

Slovak Fashion Coubncil sa neustále vo svojej agende venuje mapovaniu slovenského módneho segmentu. Je jedinou organizáciou, ktorá sa špecializuje na špecifiká tohto ekosystému. Fyzickým formátom tejto činnosti je Módna Mapa. Tá bola od roku 2017 vydávaná v papierovej forme a od roku 2022 prechádza do online verzie. Otvátra tak možnosti priebežného dopĺňania, aktualizácie a rozširovania adresára. Papierova verzia je zameraná na Bratislavu a jej okolie, pričom webový katalóg bude obsahovať aj značky a predajné či prezentačné miesta z celého Slovenska. Webová mapa sa bude venovať téme udržateľnosti a úžívateľ (čitateľ) bude mať aj infomáciu o tom, či úvedené  značky sú alebo nie sú udržateľné. Tejto téme sa bude Slovak Fashion Council venovať dlhodobo, nakoľko je alarmujúco aktuálna. Na pleciach dizajnérov a značiek je bremeno zmeny smerom k udržateľným modelom v módnom segmente a na zákazník má silu svojim každodenným spotrebiteľským rozhodovaním podporiť správne myšlienky vedúce k reforme v tomto odvetví.

Mapping sa zameriava na autentický dizajn a kreativitu, pretože:

  • vytvárajú dôležitý obraz nášho mesta a krajiny.
  • umožňujú udržateľnosť lokálnych ekonomík, 
  • podporujú turizmus domáci aj zahraničný 
  • a vytvárajú vzťah k mestu a krajine.

Úlohou mapy je tiež zviditeľňovať lokálne dizajn shopy a pomôcť im s návštevnosťou v kamenných obchodoch aj online v e-shopoch.

Misiou FashionMap->SK je vyhľadávať významých predstaviteľov lokálnej módnej scény, profesionálne ich sústreďovať na jednej adrese a zvyšovať povedomie o slovenskej móde. Táto činnosť má za cieľ motivovať spotrebiteľov smerovať svoju pozornosť na tento segment a uľahčiť im orientáciu v tomto priestore.

Chceme, aby FashionMap->SK bola jedinečným miestom a zároveň nástrojom na kvalitnú orientáciu v priestore so slovenskou módou. Aby jej členovia a aktéri na scéne boli významní predstavitelia lokálnej módnej scény doma aj v zahraničí. Želáme si, aby spotrebitelia poznali adresu FashionMap->SK ako miesto, kde nájdu kvalitný prehľad slovenských dizajnérov a značiek.

HODNOTY

Profesionalita // Transparentnosť // Zodpovednosť // Spolupatričnosť // Kvalita // Záujem // Inšpirácia // Nadšenie

Čo Fashion Map.SK umožňuje?

  • objaviť dizajnérske ateliéry a showroomy, kvalitné obchody a e-shopy so slovenskou a lokálnou módou, dizajnom, šperkom a doplnkami
  • mať prehľad o aktuálnom dianí a o aktivitách spojených s lokálnou módou a dizajnom online a vo vašom okolí
  • Mapa je určená všetkým, ktorí hľadajú autentickú inšpiráciu a svojim nákupom chcú podporiť lokálnu scénu a ekonomiku
  • Bratislava Fashion Map umožňuje kvalitným dizajnérom, galeristom a obchodníkom, aby boli videní a nájdení nielen domácimi zákazníkmi, ale aj zahraničnými turistami. 

Módna mapa je určená:
A. Dizajnérom a obchodníkom so slovenskou módou: Byť súčasťou unikátneho zoznamu - odporúčaných predajných miest pomáha zvyšovať povedomie a návštevnosť.
B. Turistom: mapa pomôže domácim aj zahraničným návštevníkom ľahko nájsť odporúčané miesta s autentickou lokálnou tvorbou.
C. Podporovateľom lokálneho módneho dizajnu: Jednotlivci ale aj organizбcie získajú prehľadný adresár dizajnérov a obchodov, ktoré môžu podporiť a pomôcť im sa rozvíjať.
D. Každému z vás! Objavte to najlepšie z lokálnej ponuky, spoznajte slovenských návrhárov a značky. Vytvorte si svoj štýl!

Podporujeme a rozvíjame udržateľný módny ekosystém a jeho kreatívnych tvorcov

Organizátorom akcie Open Studios je profesionálna ne- zisková organizácia Slovak Fashion Council (SFC). Našou misiou je zdokonaliť fungovanie módneho priemyslu, tak aby domáci dizajnéri a profesionáli z odvetvia módy tvorili významnú zložku kreatívneho priemyslu a kultúrnej scény. Okrem rôznych edukačných a prezentačných akcií na Slovensku a v zahraničí, tvoríme jedinečný online projekt v podobe módnej mapy Slovenska FASHIONMAP.SK určený pre širokú verejnosť aj profesionálov.

www.slovakfashioncouncil.sk • www.fashionmap.sk